Logo
HOMETečkaNabídka nemovitostíTečkaPRODEJ HISTORICKÉHO DOMU V CENTRU LIBERCE
PRODEJ HISTORICKÉHO DOMU V CENTRU LIBERCE
Perlová, liberec
Prodej
Volné
IkonaProdejIkonaRodinný důmIkona4.800.000 Kč
ZMĚNA CENY!

 

Jedinečný dům na prodej. Pozemek…. 450 m2
Dům …..užitná plocha 160 m2
Vlastněte kus historie Liberce bez omezení úprav v interiéru.
Historický dům s obrovským potenciálem v památkové zóně, přímo v centru Liberce, ve velice žádané a klidné lokalitě nedaleko Malého Náměstí, 100 m od budovy soudu.
Dům je určený k rekonstrukci, bez omezení na vnitřní úpravy.
Historie domu sahá až do roku 1841!
Níže uvádím archivní rešerši od Památkového úřadu
Ulice Perlová tvoří součást původně řemeslnické čtvrti, nazývané „Bedřichovo město“ (Friedrichstadt), jejíž centrum tvořilo dnešní Malé náměstí, kde se pravidelně konaly masné trhy. Předmětný dům byl postaven dle historické PD v roce 1841. Na indikační skice stabilního katastru z roku 1843 je zakreslen jako spalný, tzn. dřevěný objekt obdélného půdorysu, tedy v současných rozměrech. Původně dřevěný objekt byl částečně adaptován v roce 1897 a pak v meziválečné době, kdy ho obýval policejní inspektor Reimund Hödler (částečné vyzdění). Projekt je z roku 1932 (kancelář Kühnelt & Linke), kde je vidět i původní podoba (okna, štít s lomenicí). Přízemí by mělo mít údajně ještě hrázděnou konstrukci, ukrytou pod omítkami. V roce 1957 dům částečně vyhořel (cca 2/3 krovu, strop půdy) a uvažovalo se i o demolici, nicméně nový majitel se zavázal, že objekt opraví a k tomu také došlo.
Co se týče případných úprav, okna musí být s ohledem na umístění domu v rámci MPZ Liberec opět dřevěná, a je i možnost vrátit původní formát namísto trojdílných (viz příloha). Fasády by měly být bez kontaktního zateplení, lze ale uvažovat o tzv. zateplovacích

Jedinečný dům na prodej. Pozemek 450m2. Dům užitná plocha 160m2. Vlastněte kus historie Liberce. Historický dům s obrovským potenciálem v památkové zóně, přímo v centru Liberce, ve velice žádané a klidné lokalitě nedaleko Malého Náměstí, 100 m od budovy soudu. Dům je určený k rekonstrukci, bez omezení památkového úřadu na vnitřní úpravy. Historie domu sahá až do roku 1841! Objekt je plně obyvatelný, určený k rekonstrukci, kterou je možno provádět najednou nebo postupně během užívání nemovitosti. Dům je podsklepený, napojený na obecní vodovod a kanalizaci, vytápěn plynovým kotlem. Skládá se ze dvou pater a podkroví. V přízemí je prostorná chodba, dvě menší místnosti, koupelna, WC, prostorný obývací pokoj, jídelna a kuchyň. V prvním patře jsou celkem čtyři místnosti a WC s malým umyvadlem. Podkroví je rozděleno na dvě samostatné místnosti. Dům má vlastní parkování na pozemku pro dvě auta a další místo pro jedno až dvě vozidla před branou. Možnost rozšíření parkovaní uvnitř až na šest vozidel. Vedle domu jsou také postaveny dvě zamykatelné skladové prostory velikosti garáže. Vzhledem k vzrůstající oblibě Liberce mezi turisty, firmami ale i rodinami které hledají aktivní životní styl, je pozice a potenciál domu ideální jako krátkodobé ubytování, sídlo firmy, Airbnb , nebo pro někoho hledající klidné bydlení přímo v centru města s možností přizpůsobit interiér domu vlastním představám s jistotou skvělé investice do budoucna. Z důvodu, že před zadáním do inzerce nebyl majitelem dodán platný PENB, je tato nemovitost v souladu s platným zákonem dočasně, do jeho předložení, zařazena do energetické třídy G.

Makléř
Petr Ondráček
realitní makléř se zkušeností
s prodeji zahraničních nemovitostí
+420 777 168 373
ondracek@velinvest.cz
VELINVEST s.r.o.
Husitská 143/40, 460 07 Liberec IX
zápis v OR u KS v Ústí nad Labem, oddíl C, vložka 8803
IČ: 62741756
HomeMezeraO společnostiMezeraNaše službyMezeraNabídka nemovitostíMezeraUžitečné odkazyMezeraČlánkyMezeraAktualityMezeraOchrana osobních údajůMezeraKontakt